Yaşam Dünyadaki en sıradışı 7 restoran konsepti

Yayınlandı Temmuz 30th, 2014 | yazan Editor

Dünyadaki en sıradışı 7 restoran konsepti

İyi bir restorana gitmek için çoğumuzun tek ihtiyacı olan bir bahane. Doğrum günü, sevgililer günü, yıl başı… Hangisi daha yakınsa iyi bir restorana rezervasyon yaptırmak için bahanemizi de seçmiş oluyoruz. Fakat her restoran çevrenizde gördükleriniz gibi değil. Dünyanın farklı yerlerinde, sıra dışı zevklere sahip insanlar için özel olarak hazırlanmış bazı sıra dışı resotranlar var.

İşte dünyanın farklı yerlerindeki en garip 15 restoran konsepti…

Her yemekte bir deprem

İspanya’daki Disaster Café (Felaket Cafe) müşterilerine lezzetli yemeklerini 7,8 şiddetinde bir deprem eşliğinde sunuyor.

Dünyadaki en garip 15 restoran konsepti

Bunun nasıl bir his olduğunu kuşkusuz Disaster Café’ye gitmeden anlamak mümkün değil ama yine bu video bir fikir verebilir.2000 yıllık bir mekan

Eğer tarihe meraklıysanız İtalya’daki Ristorante Da Pancrazio tam olarak size göre olabilir. Çünkü bu restoran MÖ 55 yıllarında yapılmış olan tarihi Pompey Tiyatrosu’nun tam içinde yer alıyor. Burası Julius Caesar’ın öldürdüğü mekan olduğunu da hatırlatalım.

Dünyadaki en sıradışı 15 restoran konsepti

Gökyüzünde bir yemek

Bu restoran sadece yükseklik korkusu olmayanlara özel. Çünkü Singapore Flyer adlı bu restoranda yemeklerinizi yerden tam 165 metre yükselikteki bir gözlem kulesinde yiyeceksiniz.

Dünyadaki en sıradışı 15 restoran konsepti

En yüksek restoran

Fakat Singapore Flyer en yüksek restoran değil. Pek çok konuda olduğu gibi bunda da abartmayı pek seven Dubai’ler dünyanın en yüksek restoranı olan At.mosphere Restaurant’ı dünyanın en yüksek binalarından birinin 122. katına, yerden 422 metre yükseğe inşaa etmeden duramamışlar.

Dünyadaki en sıradışı 15 restoran konsepti

Şelalenin dibinde yemek keyfi

Filipinlerdeki Labassin Waterfall Restaurant yemeğinizi neredeyse bir şelalenin dibinde yemenize olanak sağlıyor. Her ne kadar doğal bir şelale olmasa da tatlıya geçene kadar yeterince ıslanacağınız garanti.

Dünyadaki en sıradışı 15 restoran konsepti

Japonya’daki maymun garsonlar

Japonya’daki Kayabukiya Tavern’de servisinizi maymun garsonlar yapıyor. Restoranın sahibinin açıklamasına göre evcil hayvan olarak restorandaki maymunlar kariyerlerine, zaman içerisinde sahiplerinin müşterilere servis yapmasını izleyerek onlaraı takilit ederek adım atmışlar. Şimdiyse günde sadece 2 saat çalışıyorlarmış.Eski su sarnıcı içinde yemek keyfi

Ayasofya’nın arka tarafında bulunan Sarnıç restoran bin yıldan daha eski bir tarihe sahip su sarnıcının bir “Roma Tavernası” haline getirmiş hali. Sarnıç yabancı turistler kadar Türk müşterilere de hizmet veriyor…

Dünyadaki en sıradışı 15 restoran konsepti

 

Share and Enjoy

  • Facebook
  • Twitter
  • Google Plus
  • Add to favorites
  • StumbleUpon
  • Email
  • Pinterest

Tags: , , , , , , , , , , , , , , ,


Yazar HakkındaGeri Dön ↑


Email
Print
/** GooglePlus verification */ Google+